koláž EN zdroj: ÚVSR, FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Lekárska komora je proti sankciám pre občanov, ktorí sa nezúčastnia na testovaní. Vláde odporúčajú zvážiť iný postup

Slovenská lekárska komora vyzýva vládu, aby sa pri celoplošnom testovaní neuchyľovala k sankcionovaniu občanov, ktorí sa ho nezúčastnia, desaťdňovou karanténou.

„Sme presvedčení, že pozitívna motivácia, presvedčivé argumenty a morálny apel sú lepšou alternatívou, ako presvedčiť našich obyvateľov, aby sa v prípade celoplošného testovania na ňom zúčastnili,“ uvádzajú lekári.

Komora verí, že aj napriek tomu, že nie všetky otázky sú ešte okolo celoplošného testovania zodpovedané, lekári aj ostatní zdravotnícki pracovníci prejavia svoju profesionálnu česť a budú súčinní už tento víkend pri testovaní vo vybraných lokalitách Slovenska. Podľa komory totiž môžu byť výsledky testovania rozhodujúce pri stanovení nasledujúcich krokov.

Proti návrhu, ktorý predstavil premiér Igor Matovič, že kto po plošnom testovaní nebude disponovať potvrdením o negatívnom teste, musel by povinne ostať 10 dní v karanténe, sú aj Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR či Slovenská obchodná a priemyselná komora.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová po návšteve rómskych osád: Otvorený list ministrovi Krajniakovi

Uvádzajú, že tento návrh by znamenal výpadok pracovnej sily a teda ekonomické škody v rádovo desiatkach miliónov eur a tiež doslova zlikvidovanie firiem.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Komentár Marca Németha: Rútime sa do záhuby, politici idú cez mŕtvoly, ale aspoň školy sú otvorené

Na Slovensku zažívame déja vu spred roka. Situácia v našej krajine je najhoršia na svete, …