Rezort zahraničných vecí podporuje vývoj najočakávanejšej vakcíny v súčasnosti

„Vývoj dostupnej a účinnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je jediným riešením ako sa definitívne vysporiadať s globálnou pandémiou,“ zdôraznila štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková počas rozhovoru s generálnym riaditeľom spoločnosti Axon Neuroscience Michalom Fresserom a vedeckým riaditeľom spoločnosti a zároveň riaditeľom Neuroimunologického ústavu Slovenskej akadémie vied Norbertom Žilkom.

Slovenská biotechnologická spoločnosť s dlhou históriou výskumu vakcíny proti Alzheimerovej chorobe a medzinárodným tímom sedemdesiatich vedcov je jednou z mála na svete s potrebnou expertízou na vývoj vakcíny proti novému koronavírusu.

„Sme hrdí na to, že slovenská firma úspešne napreduje vo vývoji vakcíny. Axon Neuroscience je exemplárnym príkladom inovačného potenciálu našich výskumníkov a úspešnej spolupráce súkromného a verejného sektora. Využijeme všetky dostupné nástroje, aby sme prostredníctvom ekonomickej diplomacie podporili aktivity spoločnosti,“ informovala Ingrid Brocková.

Viac..  Zverejnili zoznam miest hasičských staníc, kde sa môžete zadarmo otestovať až do odvolania

Len nedávno spoločnosť potvrdila účinnosť experimentálnej vakcíny ACvac1 na živom víruse SARS-CoV-2 v predklinickej štúdii. Ešte tento rok pristúpi ku klinickému testovaniu. Jedinečná forma vakcíny na báze peptídov by mala byť na trhu dostupná už v prvej polovici budúceho roka.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Singapur

M. Klus: Singapur ako inšpirácia. Cielené testovanie, práca z domu aj striedavé vyučovanie

„Skúsenosti Singapuru, ktorý je globálnym finančným centrom a jedným z najvyspelejších štátov sveta, môžu byť …