koronavirus, skola, ziak
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Školy prechádzajú na dištančné vzdelávanie. Presúvajú sa aj jesenné prázdniny

Včera po rokovaní krízového štábu predseda vlády Igor Matovič informoval, že školy prejdú na dištančné vzdelávanie od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra. Toto opatrenie neplatí pre detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl

Podľa vlády cieľom opatrenia je limitácia interakcií a prenosu ochorenia medzi rodinami.

„Ak bude situácia priaznivá, v pondelok 30. novembra 2020 by sa mali žiaci vrátiť do škôl. Ak nie, bude sa pokračovať v dištančnej výučbe,“ napísal na sociálnu sieť minister školstva Branislav Gröhling

Od pondelka majú na dištančné vzdelávanie prejsť aj všetky vysoké školy. Takéto vyučovanie má prebiehať celý zimný semester.

Presúvajú sa aj prázdniny

Jesenné prázdniny mali byť 29. a 30. októbra, avšak sa presúvajú na 30. októbra a 2. novembra a pribudnú dva dni prázdnin v piatok 6. novembra a v pondelok 9. novembra, keďže ide o dni, keď bude prebiehať plošné testovanie.

Viac..  Vďaka eurofondom pribudne v Bratislavskom kraji vyše 3 000 nových miest pre školákov

Stredné školy prešli už od 12. októbra na dištančné vzdelávanie. Dištančná výuka je až do odvolania.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

materska-skola

Európska komisia a Rada Európy potrebujú pre svoj projekt expertov na inkluzívne vzdelávanie

Európska komisia (EK) a Rada Európy (RE) hľadajú pre potreby naplnenia spoločného projektu 144 poskytovateľov …