zdroj: FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Na Orave a v Bardejove je veľký záujem o celoplošné testovanie. Pozitívnych je zatiaľ 2 225 ľudí

Od dnešného rána v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov prebieha testovanie miestneho obyvateľstva na ochorenie COVID-19.

AKTUALIZOVANÉ- 23:10

Pozitívne testy malo zatiaľ v spomínaných okresoch 2 225 ľudí, na Facebooku o tom informoval minister obrany SR. V piatok odberné miesta celkovo stihli otestovať 61 905 ľudí.

„Môžem potvrdiť, že v piatok sme mali plánované otvoriť 182 odberných miest a môžem potvrdiť, že 182 odberných miest je aj otvorených,“ povedal na tlačovej besede v obci Nižná minister obrany SR Jaroslav Naď.

Pilotné plošné testovanie prebieha od piatku do nedeľe, v okresoch je pripravených 235 odberných miest. Niektoré však budú otvárať až cez víkend, totiž sú umiestnené v malých obciach.

„Hlavnou skúsenosťou z dnešného dňa je pre nás to, že budeme musieť mať oveľa dôslednejšie zabezpečený zdravotnícky personál. Dnes nám na niektorých miestach chýbali ľudia z objektívnych dôvodov, keďže sme pretestovaním zachytili asi osem percent pozitívnych testov u zabezpečovacieho personálu. Našli sa však aj subjektívne dôvody, kedy jednoducho nahlásení zdravotníci neprišli a nedvíhali telefón,” povedal minister Naď.

Viac..  Komisia navrhla Maďarsku pokuty za nerešpektovanie rozhodnutia ECJ o zaobchádzaní s migrantmi

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

miko

Skanzen v Bardejovských kúpeľoch ožil vďaka peniazom z Bruselu. VIDEO

Bardejovské kúpele sú medzinárodne známe nielen kúpeľnými procedúrami, ale aj krásnym areálom múzea ľudovej architektúry. …