zdroj: FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Na Orave a v Bardejove je veľký záujem o celoplošné testovanie. Pozitívnych je zatiaľ 2 225 ľudí

Od dnešného rána v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov prebieha testovanie miestneho obyvateľstva na ochorenie COVID-19.

AKTUALIZOVANÉ- 23:10

Pozitívne testy malo zatiaľ v spomínaných okresoch 2 225 ľudí, na Facebooku o tom informoval minister obrany SR. V piatok odberné miesta celkovo stihli otestovať 61 905 ľudí.

„Môžem potvrdiť, že v piatok sme mali plánované otvoriť 182 odberných miest a môžem potvrdiť, že 182 odberných miest je aj otvorených,“ povedal na tlačovej besede v obci Nižná minister obrany SR Jaroslav Naď.

Pilotné plošné testovanie prebieha od piatku do nedeľe, v okresoch je pripravených 235 odberných miest. Niektoré však budú otvárať až cez víkend, totiž sú umiestnené v malých obciach.

„Hlavnou skúsenosťou z dnešného dňa je pre nás to, že budeme musieť mať oveľa dôslednejšie zabezpečený zdravotnícky personál. Dnes nám na niektorých miestach chýbali ľudia z objektívnych dôvodov, keďže sme pretestovaním zachytili asi osem percent pozitívnych testov u zabezpečovacieho personálu. Našli sa však aj subjektívne dôvody, kedy jednoducho nahlásení zdravotníci neprišli a nedvíhali telefón,” povedal minister Naď.

Viac..  Európsky týždeň odborných zručností: OVP pre zelenú a digitálnu transformáciu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Slovensko čakájú ďalšie tri kolá celoplošného testovania. Sú to vlastne tri víkendy do Vianoc, povedal premiér

Premiér Igor Matovič na brífingu, kde informoval o výsledkoch rokovania Ústredného krízového štábu povedal, že …