zdroj: FB Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR

Minister dopravy Andrej Doležal: Hlavná stanica v Bratislave je dlhoročný problém, ktorý nás doslova prenasleduje. ROZHOVOR


 Predseda strany Sme rodina vyhlásil, že masívna výstavba štátnych nájomných bytov by sa mohla začať po schválení potrebných legislatívnych zmien už budúci rok. Je potrebné zmeniť stavebný zákon a zákon o verejnom obstarávaní. Naznačil, že problémom by mohli byť developéri. Uvažuje vláda aj o zavedení povinného podielu nájomných bytov v nových developérskych projektoch?

Úlohu o vytvorení koncepcie štátnej bytovej politiky si pod patronát zobral podpredseda vlády pre legislatívu, ako aj prípravu nových stavebných predpisov. Je fakt, že výstavba je dnes náročná a trvá dlho práve aj kvôli komplikovanej legislatíve, verím, že sa to podarí zmeniť.

Viac..  Europoslankyňa Miriam Lexmann: Aj pocit osamelosti sa môže podpísať pod radikalizáciou

Na otázky spravodajského portálu EuropskeNoviny.sk odpovedal Andrej Doležal, minister dopravy a výstavby SR.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

dolezal

Rezort dopravy bude vo využívaní eurozdrojov medzi najlepšími, zostáva optimistom Doležal

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) je presvedčený, že jeho rezort bude …