Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

Vo Francúzsku od začiatku epidémie zaznamenali vyše milión nakazených!

Vo Francúzsku úrady zaznamenali od začiatku pandémie koronavírusu vyše milión nakazených. Túto smutnú hranicu krajina prekonala tento piatok, dokedy zaevidovali 1 041 075 infekcií. Francúzsko je tak druhou západoeurópskou krajinou po Španielsku, v ktorej sa zistilo viac ako milión prípadov.

Podobne ako vo Francúzsku, viaceré európske štáty evidujú v posledných týždňoch prudký nárast nakazených.

Čo sa týka hospitalizácie, celkovo je v krajine obsadených viac ako 42 percent lôžok intenzívnej starostlivosti, avšak v parížškom regióne je to až 64 percent. Za uplynulý týždeň v krajine je hospitalizovaných vyše 11-tisíc ľudí, z toho na JIS umiestnili 1 714 pacientov. Na ochorenie Covid-19 vo Francúzsku zomrelo spolu už 34-tisíc ľudí.

Viac..  Robert Hajšel: Ako predvolebnú kampaň k francúzskym voľbám odštartovali v europarlamente

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Ako predvolebnú kampaň k francúzskym voľbám odštartovali v europarlamente

Predstavenie priorít polročného francúzskeho predsedníctva v EÚ francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom dominovalo dnešnému rokovaciemu dňu …