koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

USA hlási najvyšší denný prírastok nakazených od samotného začiatku epidémie

V USA pribudol nový rekordný denný prírastok nakazených od samotného začiatku epidémie. V Spojených štátoch pribudlo v piatok 83 757 prípadov nákazy, pričom doteraz najvyšší denný prírastok bol 16. júla, keď zaznamenali 77 362 nákaz.

Z údajov Johns Hopkins University vyplýva, že počet obetí na koronavírus je v krajine už 224-tisíc.

USA tak majú najviac úmrtí súvisiacich s koronavírusom aj najväčší počet nakazených. Tieto údaje o vývoji pandémie v krajine sú hrozným znakom toho, že ochorenie COVID-19 sa stále rýchlo šíri v krajine.

Viaceré americké štáty hlásia rast počtu nákaz a upozorňujú, že nemocniciam ubúdajú voľné lôžka aj na miestach, kde sa len pred niekoľkými mesiacmi epidémia vôbec neobjavovala.

Viac..  Peter Pollák: Dohodu s USA považujem za dobrý krok, najmä v kontexte so súčasnou bezpečnostnou situáciou

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák: Dohodu s USA považujem za dobrý krok, najmä v kontexte so súčasnou bezpečnostnou situáciou

Slovensko v rámci obrannej dohody so Spojenými štátmi americkými vyrokovalo lepšie podmienky ako okolité štáty. V diskusnej …