Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár. zdroj: FB Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber

Prezident Slovenskej lekárskej komory nebude chodiť na rokovania krízového štábu a dodal, že je z rozhodnutí sklamaný

Na dnešnom tlačovom brífingu prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marian Kollár uviedol, že je z rozhodnutí Ústredného krízového štábu sklamaný a nebude sa už zúčastňovať na rokovaniach.

„Myslím si, že som tam bol ako odborník a ak odborníci nemajú medzi politikmi absolútne žiadne relevantné postavanie a vôbec sa nehľadí na ich názor, je úplne zbytočné, aby sme marili čas, energiu a sily byť niekde, kde nie sme absolútne žiadnym prínosom,“ Kollár Dodal, že sa nebude púšťať do vecí, ktoré podľa neho nemajú význam, validitu rozhodnutí a procesov.

 Pomocou testovania pandémiu nezastavíme

Prezident SLK tiež vyzval vládu, aby ešte raz zvážila celoplošné testovanie a začala s odborníkmi plánovať jasné kroky, pomocou ktorých zvládneme pandémiu v želanom horizonte.

„Poďme sa rozprávať o tom, čo máme spraviť do najbližších týždňov na to, aby sme si nevyčerpali kompletne zdravotníkov a ochranné pracovné prostriedky, ale aby sme dali vieru ľuďom, že sa o nich bude mať kto postarať aj v nasledujúcich dňoch,“ dodal, že sa nebude púšťať do vecí, ktoré podĺa neho nemajú význam, validitu rozhodnutí a procesov.

Viac..  Francúzsko od budúceho týždňa uplatní prísnejšie opatrenia proti šíreniu infekcií

„Robiť niečo len preto, aby sme boli len v niečom prví, čo nám v budúcnosti môže spraviť problémy, je neospravedlniteľné,“ povedal.

Pravidlá sú diskriminačné

Podľa komory by malo byť celoplošné testovanie Slovákov jednoznačne dobrovoľné.Rozhodnutie, že ak sa ľudia nedajú otestovať, musia ostať 10 dní v karanténe, považuje prezident SLK za diskriminačné.

„Je to čisté vydieranie,“ skonštatoval. Podľa neho je evidentné, že možnosť nákazy je podstatne vyššia, ako keď ľudia zostanú doma, sú disciplinovaní a nestretávajú sa vo veľkom množstve. „Ľudia však nemajú na výber, a to je smutné,“ uviedol Marian Kollár.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Slovensko čakájú ďalšie tri kolá celoplošného testovania. Sú to vlastne tri víkendy do Vianoc, povedal premiér

Premiér Igor Matovič na brífingu, kde informoval o výsledkoch rokovania Ústredného krízového štábu povedal, že …