mimoriadna2

Po útoku nožom vo francúzskom Nice ostali traja mŕtvi. Útočník mal kričať “Allahu akbar”

Vo štvrtok ráno vo francúzskom meste Nice neďaleko kostola došlu k útoku nožom, pri ktorom zomreli traja ľudia a ďalší utrpeli zranenia. Spravodajský portál BBC sa odvoláva na políciu, podľa ktorej útočník jednej žene sťal hlavu. Nemenovaná predstaviteľka polície, ktorú cituje agentúra AP, informovala, že útočníka zatkli a previezli do nemocnice so zraneniami, ktoré utrpel pri zatýkaní. Podľa predpokladov konal sám.

Doteraz príčina útoku nie je známa. Protiteroristický prokurátor a národná polícia tento incident vyšetrujú ako teroristický útok.

Starosta mesta Nice Christian Estrosi novinárom povedal, že všetko ukazuje práve na „teroristický útok v srdci baziliky Notre-Dame“, pričom použil aj výraz „islamofašizmus“. Podozrivý podľa slov starostu viackrát opakoval „Allahu akbar“ (Boh je veľký). Jednou z obetí je podľa Estrosiho správca baziliky.

Viac..  Minister Naď: Úplné zatvorenie hraníc by malo obrovské dopady

Minister vnútra Gérald Darmanin vyzval ľudí, aby sa vyhli centru Nice, tiež dodal, že ministerstvo vnútra v Paríži zvolalo krízové stretnutie.

Agentúra AP informuje, že dolná komora parlamentu dnes pre útok pozastavila debatu o nových opatreniach proti šíreniu koronavírusu a držala minútu ticha za obete.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Francúzsko čakajú budúci rok dôležité voľby, avšak výhra Macrona nie je istá

Francúzsko čakajú budúci rok prezidentské voľby. Aktuálne je stále favoritom súčasný prezident Emmanuel Macron, avšak …