zdroj: FB MZ SR

Minister I. Korčok privítal pomoc Rakúska a Maďarska pri celoplošnom testovaní

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok privítal pomoc Rakúska pri nadchádzajúcom celoštátnom testovaní obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Slovensku. „Susednému Rakúsku patrí veľká vďaka za vyslanie lekárskeho personálu, ktorý príde pomáhať pri testovaní našich obyvateľov. Je to cenné gesto, na ktoré nesmieme zabúdať. Niet lepšieho spôsobu ako preukázať dobré susedské vzťahy,” uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Prítomnosť 33 rakúskych vojenských medicínskych profesionálov odsúhlasila v piatok 30. októbra vláda SR v materiáli, ktorý predložil minister obrany SR Jaroslav Naď.

O pomoc svojho rakúskeho partnera Alexandra Schallenberga listom požiadal šéf slovenskej diplomacie I. Korčok v stredu 28. októbra. „Pandémia je výzvou pre celý svet, pričom situácia v mnohých krajinách, vrátane Slovenska, je kritická. Preto sa vláda rozhodla, že zorganizuje celoplošné testovanie obyvateľstva. Nesmierne ma potešilo, že rakúska vláda takto promptne zareagovala na prosbu o vyslanie podporného lekárskeho personálu,” uviedol minister I. Korčok.

Viac..  Európska zdravotná únia: Smerom k reforme farmaceutických právnych predpisov EÚ

O pár hodín neskôr prišla pomoc aj od južných susedov. Ivan Korčok sa poďakoval aj Maďarsku za vyslanie 200 zdravotníkov na nadchádzajúce celoštátne testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Slovensku. ,,Náš minister vnútra požiadal maďarského kolegu o 50 zdravotníkov, ktorí nám pomôžu pri celoštátnom testovaní. Maďarsko zareagovalo tak, že ich vyšle 200. Vítam, že tak Rakúsko ako aj Maďarsko aj týmto spôsobom ukázali, čo pre nich znamenajú dobré susedské vzťahy,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie v rozhovore s maďarským rezortným partnerom Péterom Szijjártóm.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Počet prípadov celosvetovo naďalej klesá, v Európe však stúpol

Počet prípadov ochorenia COVID-19 v priebehu ostatného týždňa celosvetovo opäť klesol. Informovala o tom Svetová …