koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Maďarsku pribudol rekordný počet úmrtí na COVID-19. Vláda však ďalšie opatrenia nezavádza

V Maďarsku hlásia rekordný počet úmrtí na ochorenie COVID-19, vláda zavádza prísnejšie kontroly dodržiavania platných protiepidemických opatrení.

Z údajov stránky koronavirus.gov.hu vyplýva, že za posledný deň pribudlo 65 úmrtí, prevažne starších a chronicky chorých pacientov. Spolu tak nákaze podľahlo 1 699 ľudí a zotavilo sa 17 953.

V krajine za posledných 24 hodín pribudlo 3 286 prípadov nákazy koronavírusom, takže celkový počet nakazených je na čísle 71 413.

Vláda aj napriek rýchlemu nárastu prípadov zatiaľ nesprísnila opatrenia, avšak premiér Viktor Orbán v piatok upozornil ľudí, že každý, kto nebude mať rúško, keď je to potrebné, dostane pokutu. “Neverím v násobenie pravidiel, ale v presadzovanie tých existujúcich,“povedal v rozhlasovom interview.

Viac..  KORONAVÍRUS: Väčšina konzília odborníkov poľskej vlády rezignovala

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Europsky sudny dvor

Súdny dvor EÚ by mal zamietnuť žaloby Maďarska a Poľska proti princípu podmienenosti, navrhuje generálny advokát

Generálny advokát Súdneho dvora Európskej únie (EÚ) navrhol zamietnutie žalôb Maďarska a Poľska proti princípu …