zdroj: FB Ozbrojené Sily SR

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE: Manuál, ako prebieha testovanie

SLOVENSKO/ Dnes je prvý deň celoplošného testovania na Slovensku. Testovať sa budete môcť od 7:00 do 21:30 s prestávkami 12:00-12:40 a 18:00-18:30, a to na ľubovoľnom odbernom mieste. Situáciu minútu po minúte sledujeme TU.

Krok 1 registrácia

Na ľubovoľnom odbernom mieste sa preukážete občianskym preukazom. Administratívny pracovník vyplní formulár potrebný na registráciu a následne dostanete pridelené číslo.

Krok 2 testovanie

Zdravotnícky personál, vás požiada aby ste si odkryli nos a ústa a následne vám zdravotník odoberie vzorku jemnou tyčinkou z nosohltanu.

Krok 3 vyhodnotenie testu, čakanie na výsledok

Po vykonaní testu si nasaďte rúško a následne vás personál nasmeruje do vyhradeného priestoru, kde pár minút počkáte na váš výsledok.

Krok 4 prevzatie certifikátu

Zdravotník vás privolá podľa prideleného čísla a vypíše vám certifikát. V zatvorenej obálke budete mať výsledok, teda váš certifikát, ale aj informácie čo robiť ak ste pozitiívne alebo negatívne testovaní.

Viac..  Na Slovensku sa od decembra použilo viac ako milión očkovacích látok

Situáciu minútu po minúte sledujeme TU.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Situácia sa mierne zlepšuje, od pondelka budú čierne už len dva okresy

Situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje. Od budúceho týždňa budú mať podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu …