hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: FB MH/koláž EN

Martin Hojsík: Zodpovednosť je dnes na nás

Od rána sledujem správy a napadá mi, že by som si pred rokom toto len ťažko predstavil.

🖤Jednak to, že na dušičky nebudeme s rodinou ale budeme kolektívne stáť v rade na test. A už len ťažko by som si predstavil tú pokoru množstva ľudí, ktorí dnes išli pomáhať, a tú solidarita ľudí, ktorí idú na test, aby ochránili nielen seba, ale svojich blízkych.

☝️Áno, dnešné testovanie nie je ideálne. Je to rýchlokvasený “plán”, ktorý vznikol na kolene a stále nemáme mnohé odpovede. Je to plán, ktorý sa dotýka zdravia a slobody ľudí a preto ho treba brať vážne.

❓Už teraz vieme, že testovanie vyvolalo rad právnych, epidemiologických a logistických otáznikov, ktoré ostali nezodpovedané. Ale už je realitou a to, čo môžeme spraviť my, je byť zodpovední. Nevieme, do akej miery bude tento experiment účinný, ale už bolo investovaných mnoho práce a financii. Je to na našom svedomí.

Viac..  Obciam pri plošnom testovaní bude môcť pomáhať vyše 4000 pomáhajúcich profesií

✋Ak by som bol teraz doma na Slovensku, ja by som sa otestovať išiel.
Verím, že testovanie prebehne bez veľkých problémov. 👏Už len fakt, že sa to podarilo je veľkou zásluhou pracovníkov a pracovníčok samospráv, policajtov a policajtiek, lekárov a lekáriek, zdravotníkov ktorí sa prihlásili do služby a množstva dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, laikov, ktorí dnes išli pomáhať a to všetko bez jasného plánu a vedenia. 🙏ĎAKUJEME.

✌️Mám ale veľkú nádej, že vďaka spolupatričnosti to dokážeme aj napriek všetkým otázkam. Buďme ale naďalej zodpovední, zachovávajme odstup, berme ohľad na zraniteľnejších a obrňme sa proti konšpiráciám, ktoré šíria strach a ľudí v ťažkých chvíľach rozdeľujú.

💛Zvládneme to.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: Krajiny na celom svete sa pridávajú do boja proti klimatickej kríze

Dookola počúvam, že ako EÚ sme pomaly jediní, ktorí chceme znižovať emisie skleníkových plynov, zatiaľ …