zdroj: FB Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO

ONLINE: Do dnešnej dvanástej hodiny urobili spolu 3 milióny testov, povedal Naď

21:28  Všetky odberné miesta po celom Slovensku by mali byť otvorené do 22:00, ale posledný ster je naplánovaný na 21:30

21:18  Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku  poďakovalo ľuďom za trpezlivosť a spoluprácu pri odberoch.

21:01  Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes na odberom mieste v Rači  odobral takmer 600 výterov, z čoho  pozitívne boli dva výsledky.

20:10 Vo Zvolene je aktuálne odberné miesto na SPŠ Dopravnej úplne prázdne. Mesto na sociálnej sieti vyzýva ľudí, aby prišli a využili ho.

19:52 V meste Trnava do 18. hodiny absolvovalo antigénové testy presne 23 072 ľudí, informoval o tom Primátor Peter Bročka. primátor dodal, že je to 50,84 percenta z tých obyvateľov, v prípade ktorých je testovanie odporúčané. Miera infekčnosti v krajskom meste je 0,58 percenta.

19:40 Premiér Igor Matovič v hlavnej spravodajskej relácií televízie JOJ uviedol, že podľa neho by do 22. hodiny mohlo byť otestovaných okolo dvoch miliónov ľudí.

19:23  V nedeľu o 10:00 sa má konať tlačová konferencia k prvému dňu testovania

19:01 V bratislavskom Starom meste je z technických dôvodov zatvorené odberové miesto na Kozej ulici. „Veríme, že sa nám ich podarí do nedele odstrániť,“ uviedla bratislavská mestská časť. „Na drvivej väčšine staromestských odberových adries sa nečaká dlhšie ako pol hodinu,“ dodalo Staré Mesto.

18:46 Testovanie v krajskej Nitre ide plynulo. Drive-In testovanie pri Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti má však kapacitu za dnešný otestovať už len autá, ktoré prišli do 16.30.

18:20 V meste Ilava vykonali v piatich odberových miestach do 16:00 spolu 1 962 testov. Ilavská radnica na sociálnej sieti informovala na Facebooku, že z testových malo 19 ľudí pozitívny výsledok.

18:12 V krajskom meste Banská Bystrica sa situácia v priebehu dňa upokojila. Počas dňa sa rozbehlo testovanie na všetkých odberných miestach.

17:58 Čitateľ nám poslal fotky z plošného testovania v Kysuckom Novom Meste. Ak máte aj vy fotky, pošlite nám ich na FB do správy.

17:32 Premiér Igor Matovič počas tlačovej besedy aj v sobotu potvrdil, že vláda neuvažuje o zrušení zákazu vychádzania pre ľudí, ktorí sa nepôjdu otestovať.

17:13 Matovič vyzval občanov s pozitívnym výsledkom, aby dodržali 10-dňovú karanténu, len tak bude mať celoplošné testovanie zmysel. “Do kontrolovania karantény sa zapojí viac policajtov,” zdôraznil. Dodal, že druhé kolo testovania o týždeň pravdepodobne nebude.

16:17 Do 12:00 bolo pretestovaných 828 518 ľudí, z ktorých 7 947 malo pozitívny výsledok.

16:14  Do 14. hodiny bolo otvorených 99,2% odberových miest, povedal minister Naď a dodal, že počas dnešného dňa bolo do testovania zapojených 40. tisíc vojakov.

16:12 LIVE: Tlačová konferencia predsedu vlády a ministra obrany po návšteve odberového miesta v Hrubej Borši

15:51 Predseda vlády Igor Matovič hodnotí doterajšie testovaniena jednotku s hviezdičkou. Pričom otestovať sa prišlo už skoro milión ľudí, dodal Matovič

15: 45 V Starej Lubovni do 12:00 utestovali 2398 osôb,pričom pozitívnych je 62 (2,59 %).

15:30 Naša čitateľka opisuje testovanie v Záhorskej Bystrici, ako rýchle a dodáva, že ľudia sú príjemný.

15:25 V meste Stupava bolo do 12:00 otestovaných 2108 ľudí pričom 0,76 percent bolo pozitívnych.

15:10 Europoslanec Vladimír Bilčík čaká na otestovanie v Mlynskej doline

V Mlynskej doline aktuálne takto. Čakanie spríjemňuje živá hudba.😷

Uverejnil používateľ Vlado Bilčík Sobota 31. októbra 2020

14:50 Na Slovensku od rána pôsobí 193 maďarských lekárskych asistentov. Medici pôsobia vo viacerých okresoch a to v okrese Trebišov (44 zdravotníkov), Komárno (138 zdravotníkov), Nové Zámky (10 zdravotníkov) a Levice (jeden zdravotník). „Na hraničných prechodoch Komárno a Slovenské Nové Mesto (okr. Trebišov) ich privítali príslušníci Policajného zboru a vojak, ktorí im zároveň v maďarčine vysvetlili spôsob a formu spolupráce,“ uviedla to Túrosová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

14:40 Po celom Slovensku sa naďalej tvoria veľké rady a kolóny. Takto vyzerá aktuálna situácia vo Veľkých Dvorníkoch v okrese Dunajská Streda.

zdroj: Redakcia EN/ Marco Németh

14:32 Minister zahraničných vecí Ivan Korčok spolu s ministrom obrany Jaro Naďom sa dnes ráno stretli s rakúskym vojenským zdravotníckym personálom, ktorý pricestoval na Slovensko. Rakúski medici pomáhali pri celoštátnom testovaní obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19. 33 rakúskych medikov pôsobí v odberových miestach v bratislavskej Petržalke.

V núdzi poznáš priateľa 🇸🇰🤝🇦🇹

Ministri Ivan Korčok a Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO sa dnes ráno stretli s…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Sobota 31. októbra 2020

14:28 O 16. hodine budú premiér Igor Matovič a minister obrany Naď informovať o aktuálnom vývoji celoplošného testovania.

14:20 Minister Naď informuje, že rezort oslovila Veľká Británia, aby najbližším poradcom britského priemiéra B. Johnsona poskytli naše skúsenosti a rady z tohtoprelomového projektu.” “Musím povedať, že nám úprimne veľmi fandia a oceňujú náš aj keď rázny a náročný, no nevyhnutný krok,” dodal šéf rezortu obrany.

AK SOM HOVORIL, ŽE CELÝ SVET SA NA NÁS POZERÁ, MAL SOM IBA ČIASTOČNÚ PRAVDU😇

Tá úplná pravda, ako sa ukázalo pred pár…

Uverejnil používateľ Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO Sobota 31. októbra 2020

13:52 V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy minister vnútra uviedol, že ukazuje sa každý, kto má záujem, bude mať prístup k testovaniu. Minister Mikulec dodal, že funguje 98,4 percenta odberných miest.

13:37 LIVE z odberového miesta- STK Stará prievozská

13:30 Aktuálna situácia v centre Bratislavy

13:21 V obci Dulovce v okrese Komárno polícia riešila ncident na odberovom mieste kde žena, tvrdila, že je z hygieny a dožadovala sa od odberového tímu predloženia oprávnení na nimi vykonávané úkony. Tá si to celá natáčala na telefón a následne video zverejnila.

Keďže nemala rúško, policajt ju vyzval, aby si ho nasadila. Výzvu poslúchla. Tiež bola vyzvaná, aby opustila priestor a nebránila ostatným v testovaní. Osoba poslúchla a po dohode s policajnou hliadkou odišla na obvodné oddelenie, kde podala trestné oznámenie. Mala podozrenie zo spáchania trestných činov poškodenia zdravia a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi,“povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

13:00 V krajskom meste Trnava je otvorených všetkých 55 odberných miest, informoval o tom Primátor Peter Bročka.Čakacie doby sa postupne pred obednou prestávkou znižujú,” napísal primátor Peter Bročka.

12:50 V Bratislave, v okolí odberných miest, sa tvoria veľké kolóny áut ale cesty sú prejazdné. Policajti naďalej dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a na miestach, kde treba tam dopravní policajti usmerňujú dopravu. Informovala o tom polícia SR na Facebooku.

12:45 LIVE z odberového miesta v Záhorskej Bystrici

12:30 Na odbernom mieste v Záhorskej Bystrici testuje aj profesor Vladimír Krčméry.

Viac..  Británia začína očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca a Oxfordskej univerzity

12:17 Premiér Igor Matovič upozorňuje ľudí, že aj v prípade, že budú mať negatívny výsledok antigénového testu musia dodržiavať pravidlá. “Tí, ktorí dnes a zajtra dostaneme do ruky certifikát “NEGATÍVNY”, povieme, že už sa nás tá korona netýka … a začneme žiť menej opatrný život. Tak si to za pár dní pokazíme a budeme tam, kde dnes,” napísal na sociálnej sieti.

DNES NAJDÔLEŽITEJŠIE😷

Najväčie manévre v dejinách🇸🇰 nám budú úplne na nič, ak si my – tí, ktorí dnes a zajtra dostaneme…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 31. októbra 2020

12:10 Na odbernom mieste v Liberálnom dome(sídlo strany SaS) je aktuálne 30 minutová čakacia doba, informuje o tom strana na Facebooku. Na odberovom mieste pomáhajú aj ministri Sulík a Korčok, ale aj šéf štátnych hmotných rezerv, alebo poslankyňa Janka Bittó Cigániková.

❗ AKTUÁLNE ODBEROVÉ MIESTO LIBERÁLNY DOM – 30 MIN

Takto to vyzerá vnútri, v Liberálnom dome, ktorý sa zmenil na…

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Sobota 31. októbra 2020

11:50 V Bratislave pri odbernom mieste v areáli Ekonomickej univerzity na ulici Prokopa Veľkého spadol strom, ale nikto nebol zranený.

Pri odbernom mieste v areáli Ekonomickej univerzity na ulici Prokopa Veľkého v Bratislave spadol strom, nikto nebol zranený.

11:30 Ministerstvo  zdravotníctva naďalej vyzýva ľudí, aby sa prišli otestovať. Rezort na sociálnej sieti však dodáva, že času je dosť a je predpoklad, že neskôr v priebehu dňa alebo zajtra bude menej ľudí v radoch. „Pozývame vás, príďte sa otestovať,“ piše rezort na Facebooku.

11:23 V meste Trenčín otvorili všetky odberné miesta, informuje o tom radnica na Facebooku. Priemerne stihli jednotlivé odberové miesta vykonať od 40 do 60 otestovaných za hodinu, avšak situácia sa líšila od miesta k miestu. „Tieto časy sa budú zlepšovať spolu so zabehnutím sa pracovníkov na odberných miestach,“ dodalo mesto na sociálnej sieti.

✅ Všetky odberné miesta v Trenčíne sú otvorené.
⏱Priemerná rýchlosť spracovania občanov je od 40 do 60 osôb za hodinu….

Uverejnil používateľ Trenčín Sobota 31. októbra 2020

11:18  Nitra hlási naďalej enormný tlak na drive-in odberové miesta. „Žiadame preto všetkých, aby dočasne na drive-in nejazdili, zaparkovali autá a išli peši na najbližšie testovacie miesto. Napríklad v okolí Agrokomplexu sú štyri iné odberové miesta pre peších,“ povedal hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

11:01 Minister Naď uviedol, že sa objavujú problémy, keď sa časť ľudí z väčších miest chodí testovať do menších obcí, kde tímy nemajú dosť ochranných pomôcok, hlavne rukavíc. „Reagujeme na to, vyskladňujeme ďalšie ochranné pomôcky a testovacie sety,“ povedal na tlačovej besede šéf rezortu Naď.

10:55 Minister Naď oznámil, že k 10. hodine bolo funkčných vyše 98 % odberových tímov. Celkovo je 4961 miest z ktorých je otvorených 4900 odberových miest.

10:45 Na Slovensku pribudlo 2573 nakazených, pribudlo 7 úmrtí a 109 vyliečených. Pričom za posledný deň bolo vykonaných 18 074 testov. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Prešovskom kraji. V nemocniciach je hospitalizovaných 1 399 pacientov, na JISke je 113 osôb a na umelej pľúcnej ventilácií 96 pacientov.

10:40 Premiér Matovič vyzýva ľudí, aby nestáli dlhé hodiny v rade, ale prišli podvečer alebo zajtra. “Každý sa na rad dostane,” napísal na facebook.

10:27 Aktuálne je dopravná situácia zložitejšia aj v Košiciach smerom na letisko, kde policajti riadia premávku. V Nitre na Akademickej až po Triedu Andreja Hlinku hlásia policajti dopravné komplikácie, polícia však vodičov usmerňuje

10:20 Europoslanec Peter Pollák bude počas víkendu pomáhať ako dobrovoľník v Žehre. “Teším sa, že zdravotníci napokon prišli. Som si istý, že to dnes zvládneme,” uviedol na Facebooku.

A môžeme začať. Dnes ako dobrovoľník v Žehre. Teším sa, že zdravotníci napokon prišli. Som si istý, že to dnes zvládneme. A čo vy? Pôjdete sa testovať?

Uverejnil používateľ Peter Pollák Sobota 31. októbra 2020

10:15 Problém hlásia aj na jednom odbernom mieste v Senici, totiž v odberovom tíme je len jeden lekár. Ale od 12. hodiny má byž odberové miesto v plavárni posilnené ďalším zdravotníkom.

10:09 Bratislavská mestská časť Dúbravka na sociálnej sieti informuje, že aktuálne je priemerne v radoch 150 ľudí.

10:01 Minister zdravotníctva Krajčí spolu s manželkou lekárkou, testuje na jednom z odberných miest v Bratislave.

9:51 Podľa informácií primátora Bratislavy MatúšaValla je otvorená drvivá väčšina odberných miest. “Nestresujme sa prosím navzájom, podávajme informácie z miest, v ktorých čakáme aj sami. Ľudia stoja v radoch, niektorí ako prejav vlastnej zodpovednosti, iní preto aby sa vyhli domácej izolácii ale všetkým nám ide o to, aby sme umožnili otestovať sa čo najväčšiemu počtu z nás.” Primátor dodal, že nie je dôvod na paniku, totiž testovanie bude prebiehať aj v priebehu zajtrajšieho dňa.

Kolegovia a kolegyne z mestských častí urobili skvelú prácu a je otvorená drvivá väčšina odberných miest. Každý z nich…

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Sobota 31. októbra 2020

 

9:45 Podľa stránky somvrade.sk je aktuálne na odbernom mieste Bratislava – Podunajské Biskupice, ZŠ, Podzáhradná 51, 500 ľudí.

9:40 Minister hospodárstva Sulík informuje, že v odbernom mieste v Liberálnom dome je aktuálna doba čakania 20 minút.

zdroj: screenshot FB Richard Sulik

9:35 K deviatej hodine bolo podľa informácií ministra obrany funkčných 97,2% odberových tímov. “Opäť prosím ľudí, aby sledovali vývoj situácie a nechodili tam, kde sú odberové miesta preplnené. Máme čas dnes a zajtra, zvládneme to,” uviedol na sociálnej sieti.

9:30 Mesto Hlohovec do 9 hodiny otvorilo všetky svoje odberné miesta, informuje o tom primátor mesta Miroslav Kollár. Jedno odberné miesto armáda zlúčila. “V Šulekove urobila pre dnešok z dvoch len jedno odberné miesto.”

9:25  Na odberných miestach pomáha aj polícia. Jej úlohou je dohliadať na verejný poriadok, aj bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. Avšak na niektorých miestach sa komplikuje doprava, v Bratislave na Budatínskej, Panónskej, Karloveskej, Botanickej, Miletičovej, a aj v okolí Zlatých Pieskov. Ministerstvo vnútra informuje, že v Žilinskom kraji boli pred nástupom do služby z testovaných policajtov štyria s pozitívnym výsledkom.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

matovic

Igor Matovič o očkovaní: Slovensko patrí k európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) žiada od Ministerstva zdravotníctva SR presné (MZ SR) poradovníky …