Babis
Český premiér Andrej Babiš. PHOTO: © European Union.

Núdzový stav sa v Česku predĺži do 20. novembra. Podľa Babiša vláda potrebuje viac času

Poslanecká snemovňa ešte v piatok schválila predĺžiť núdzový stav v krajine o tri týždne, a to v dôsledku súčasnej epidemiologickej situácie s novým koronavírusom. Platiť tak má do piatku 20. novembra.

Spravodajský portál Novinky.cz informuje, že vláda žiadala predĺžiť stav až do 3. decembra, to však odmietla časť opozície.

„Vláda potrebuje čas, hasí vzniknuté problémy a pracuje na reštarte ekonomiky. Česká republika ale pri zapojení všetkých môže vyjsť z krízy posilnená,“ povedal v snemovni premiér Andrej Babiš.

Portál Novinky.cz pripomína, že vláda počas núdzového stavu môže na základe krízového zákona zavádzať prísnejšie opatrenia, vrátane plošných zásahov do základných práv, pre ktoré nestačia rozhodnutia ministra zdravotníctva. Rozsah obmedzení však musí byť vymedzený vopred.

Viac..  MIMORIADNE: Igor Matovič podal do rúk prezidentky svoju demisiu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Babis

Českí poslanci nepodporili predĺženie núdzového stavu, vláda vyhlásila nový

Poslanecká snemovňa českého parlamentu počas piatkového zasadnutia nepodporila návrh na predĺženie núdzového stavu do konca …