Sebastian Kurz
Sebastian Kurz. PHOTO: © European Union.

Rakúsko čaká druhý lockdown. V krajine bude platiť nočný zákaz vychádzania

Susedné Rakúsko v sobotu ohlásilo čiastočný lockdown. Hotely budú pre turistov zatvorené a reštaurácie a bary budú fungovať len formou rozvozu alebo výdaja. Prevádzky, ktorých sa tieto nariadenia dotknú, dostanú od štátu 80 % zisku z minuloročného novembra, no nemôžu prepúšťať zamestnancov.

V krajine sa zrušili všetký kultúrne, športové a voľnočasové aktivity. Od 20:00 do 06:00 bude obyvateľom zakázané vychádzať z domu, teda okrem cesty do práce ale cvičenia. Cielom týchto opatrení je obmedziť súkromné oslavy, na ktorých sa často šíri vírus.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz potvrdil, že obmedzenia budú v platnosti od utorka do konca novembra. Kurz tiež vyzval ľudí, aby sa snažili pracovať najmä z domu.

Kancelár opatrenia označil za „druhý lockdown,“ ale dodal, že sú to oveľa miernejšie obmedzenia ako počas prvej vlny. Zdôraznil, že ak by váda teraz nezasiahla, tak by bolo rakúske zdravotníctvo čoskoro preťažené.

Viac..  Rakúsko vstupuje do tvrdého lockdownu. Otvorené ostanú iba potraviny, drogérie či lekárne

Otvorené majú ostať obchody či kaderníctva a vláda tiež chce nechať otvorené školy a materské školy, ale na stredných a vysokých školách bude fungovať výučba na diaľku.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Zdravotnícka únia sa buduje z opačného konca ako by sa mala. VIDEO

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Počet videní: 113 Viac..  …