zdroj: screenshot FB OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Druhé kolo plošného testovania BUDE, avšak iba v okresoch, kde je vyššia pozitivita


Dnes ústredný krízový štáb rozhodol, že druhé kolo plošného testovania prebehne tento víkend. V 25. okresoch v Bratislave a v Košiciach sa testovanie nezopakuje. Pretestovanie prebehne v okresoch, kde je podiel pozitívnych vyšší ako 0,7 percenta.

NAŽIVO: Tlačová beseda po zasadnutí Ústredného krízového štábu

Premiér Matovič povedal, že na Slovensku v každom okrese vznikne mobilné odberové miesto, kde sa bude môcť dať ktokoľvek bezplatne otestovať  a to bez uvedenia dôvodu. Testovať sa pravidelne budú aj zamestnanci nemocníc, ale aj pacienti, ktorí prichádzajú na hospitalizáciu, rovnako tak klienti a zamestnanci v domovoch sociálnych službách, či ľudia v kritickej infraštruktúre. Testovanie bude prebiehať dvakrát mesačne.

Viac..  Komisia pripravuje okamžité platby v eurách do 10 sekúnd

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

Komentár Marca Németha: Rútime sa do záhuby, politici idú cez mŕtvoly, ale aspoň školy sú otvorené

Na Slovensku zažívame déja vu spred roka. Situácia v našej krajine je najhoršia na svete, …