sliepka
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Európska komisia prijala organizátorov iniciatívy Skoncujme s klietkovým chovom

Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová a komisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidesová prijali organizátorov Európskej občianskej iniciatívy End the Cage Age (Skoncujme s klietkovým chovom) po tom, čo zhromaždili a predložili Komisii 1,4 milióna podpisov.

Ide o šiestu úspešnú Európsku občiansku iniciatívu. Rovnako ako v prípade ostatných úspešných iniciatív a v súlade s pravidlami Komisia vyzvala organizátorov, aby podrobnejšie predstavili svoje nápady. Iniciatíva vyzýva Európsku komisiu, aby ukončila „nehumánne zaobchádzanie s hospodárskymi zvieratami” chovanými v klietkach a navrhla právne predpisy zakazujúce používanie: klietok pre nosnice, králiky, mládky, plemenné brojlery, plemenné nosnice, prepelice, kačky a husi; pôrodných klietok pre prasnice; kotercov pre prasnice tam, kde ešte nie sú zakázané; jednomiestnych kotercov pre teľatá tam, kde ešte nie sú zakázané. V Európskom parlamente sa uskutoční aj verejné vypočutie. Na základe dôkladného posúdenia potom Komisia predloží oznámenie, v ktorom vysvetlí svoje zdôvodnenie ďalších krokov, t. j. či rozhodne navrhnúť právne predpisy, nekonať alebo prijať iné nelegislatívne opatrenia.

Viac..  M. Wiezik podáva sťažnosť na EK pre nekonanie v prípade ekologickej katastrofy na rieke Slaná

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia rozhodla: Klietky v EÚ musia skončiť

Európska komisia v stredu oznámila, že vyhovie požiadavkám Európskej občianskej iniciatívy Koniec doby klietkovej, ktorej …