hranice
Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach. Každého, kto vstúpi do krajiny, čaká povinná karanténa

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na webovej stránke informuje, že Maďarsko predlžuje dočasne zavedené kontroly na hraniciach. Toto nariadenie má platiť do 30. novembra 2020.

Každému občanovi Maďarska,ale aj nemaďarským občanom s povolením na pobyt, osobám, ktoré nemajú výnimky vracajúcim sa zo zahraničia je automaticky nariadená desaťdňová karanténa. Karanténa je prísne sledovaná cez nainštalovanú aplikáciu v mobilnom telefóne, upozorňuje rezort diplomacie.

Už od 1. septembra však platí zákaz vstupu do Maďarska iným, ako maďarským občanom. Na územie krajiny je umožnené vstupovať aj cudzincom, ale s oprávnením na trvalý pobyt na území krajiny. Urobiť tak môžu v prípade, že sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní. Slovenský rezort diplomacie dodáva, že obmedzenia sa vzťahujú aj na železničnú a autobusovú dopravu.

Viac..  KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

vakcina

Maďarsko bude testovať ruskú vakcínu, ktorá ešte nie je posúdená Európskou liekovou agentúrou

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó informoval, že do Maďarska dorazili prvé dávky vakcíny proti COVID- …