koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nemecko zaviedlo čiastočný lockdown. Otvorené ostanú školy či kaderníctva

Nemecko od pondelka vstupuje do štvortýždňového čiastočného lockdownu. Cieľom je dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu. Reštrikcie sú oveľa miernejšie ako tie, ktoré krajina zaviedla počas prvej vlny pandémie, teda počas marca a apríla.

Nemecká vláda rozhodla do konca novembra zatvoriť reštaurácie, bary, divadlá, kiná a ďalšie voľnočasové zariadenia. Školy, škôlky, obchody, ktoré neponúkajú nevyhnutný tovar alebo tiež kaderníctva však zostanú otvorené.

Za sobotu v krajine pribudlo ďalších 19 059 prípadov nákazy koronavírusom, čo je celkový najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Dnes v Nemecku potrvdili 12 097 nových prípadov. Aj keď čísla na začiatku týždňa zvyknú byť nižšie, oproti minulotýždňovým 8 685 je to nárast.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová by mala spolu s premiérmi spolkových krajín opatrenia po dvoch týždňoch vyhodnotiť a rozhodnúť, či reštrikcie netreba upraviť.

Viac..  Macron chce naštvať nezaočkovaných. Chce v tom pokračovať "až do konca"

„Cieľom je dostať sa naspäť pod 50, čo je úroveň, pri ktorej zdravotnícke úrady dokážu trasovať kontakty,“ povedal sa šéf Merkelovej úradu Helge Braun pre RBB Inforadio.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jadrova elektraren

Nemecko: Jadrová energetika je nebezpečná a odmieta návrh EÚ považovať ju za udržateľný zdroj

Nemecká vláda sa v pondelok vyjadrila, že jadrovú energiu považuje za nebezpečnú a nesúhlasí s …