Foto: screenshot FB UVSR

VÝSLEDKY PLOŠNÉHO TESTOVANIA! Celoplošného testovania sa zúčastnilo viac ako 3,5 milióna ľudí

Dnes na Úrade vlády SR prebieha tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča, ministra obrany SR Jaroslava Naďa, ministra vnútra SR Romana Mikulca, ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího a náčelníka Generálneho štábu OS SR Daniela Zmeka, ktorí  predstavia výsledky prvého kola plošného testovania.

AKTUALIZOVANÉ 15:54

Cez víkend bolo pretestovaných 3 625 332 ľudí, pričom pozitívnych bolo 38 359 ľudí. Infekčnosť bola teda 1,06%. „V kútiku duše som dúfal, že prídu tri milióny ľudí a prišlo ich oveľa viac,“ povedal premiér.

Najvyšší počet pozitívnych prípadov identifikovali v okrese Čadca(3,22) a Stará Ľubovňa (2,9). Pričom najmenší pomer pozitívnych testov bol v Revúcej a Rožňave, kde pozitivita prestavuje necelých tri desatiny percenta.

Igor Matovič hodnotí plošné testovanie ako možnou alternatívou pre tvrdý lockdown. „Verme, že toto riešenie na Slovensku zaberie, samozrejme za podmienky, že tí, ktorí dostali papier, že sú negatívni, sa budú ďalej správať zodpovedne, a tí, ktorí dostali papier, že sú pozitívni, zostanú v domácej karanténe aj s celou rodinou,“ povedal na tlačovej konferencii.

Viac..  M. Klus: Verejnosť sa chce aktívnejšie zapájať do diania v Európskej únii

V celkovom počte 3,6 milióna testovaných je už aj počet otestovaných v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb či firmách. 

Podľa ministra Naďa sa celoplošného testovania malo zúčastniť 3,8 milióna ľudí, ale neuviedol, ako k tomuto číslu prišli. Pričom v sobotu sa dalo otestovať 2,65 milióna ľudí a v nedeľu 0,97 milióna.

NAŽIVO:

 

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka reaguje na možný lockdown pre ľudí nad 60 rokov a ministrovi financií posiela štipľavý odkaz

VÁŽENÝ PÁN MINISTER FINANCIÍ(!) IGOR MATOVIČ, dovoľujeme si reagovať na váš najnovší nápad zaviesť lockdown …