Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union-EP.

Nemecko nakúpi vyše 20 miliónov antigénových testov. Využijú ich na testovanie v domoch dôchodcov

Nemecká kancelárka Angela Merkelová avizovala, že krajina chce využiť rýchle a lacnejšie antigénové testy. Preto by ich malo Nemecko kúpiť do konca roka viac ako 20 miliónov.

Podľa viacero odborníkov sú antigénové testy menej presné ako PCR, ale kompetentní si od tohto kroku sľubujú, že vďaka nim nebude potrebné zatvárať opatrovateľské domovy.

http://bit.ly/EN_NEWSLETTER_PRIHLASENIE

„Teraz budeme môcť vykonať rýchle testy aj na návštevníkoch opatrovateľských domovov,“ povedala Merkelová. Domovy dôchodcov dostanú na mesiac až 20 bezplatných testov na jedného obyvateľa. Testovanie budú môcť využiť na testovanie pacientov, personálu a návštev príbuzných, tí totiž môžu byť nevedome prenášači ochorenia COVID-19.

K tomu kroku sa rozhodli aj z toho dôvodu, že Nemecko má jednu z najstarších populácií na svete, pričom viac ako 24 miliónov ľudí je vo veku od 60 rokov vyššie a asi 900-tisíc ľudí žije v opatrovateľských domovoch. Ďalších 2,5 milióna mladších ľudí má vážne zdravotné postihnutie. „To znamená, že takmer 30 percent z 83-miliónovej populácie Nemecka je v súvislosti s koronavírusom obzvlášť zraniteľných,“ povedala Merkelová.

Viac..  MÝTUS: Koniec farebnému tetovaniu v EÚ? Začnú platiť nové pravidlá

Od začiatku pandémie krajina eviduje približne 550-tisíc prípadov koronavírusu, čo predstavuje menej ako polovicu prípadov zaznamenaných vo Veľkej Británii, Španielsku a Francúzsku.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jadrova elektraren

Nemecko: Jadrová energetika je nebezpečná a odmieta návrh EÚ považovať ju za udržateľný zdroj

Nemecká vláda sa v pondelok vyjadrila, že jadrovú energiu považuje za nebezpečnú a nesúhlasí s …