Foto: Twitter Policie ČR

Vďaka röntgenu českí policajti odhalili v tureckom kamióne takmer 50 migrantov. Väčšina z nich by mala pochádzať zo Sýrie

V Českej republike zastavili colníci na diaľnici D2 v moravskom Podivíne turecký kamión, v ktorom sa nachádzalo takmer päťdesiat migrantov, ktorých odhalila kontrola röntgenom. Na Twitteri o tom informovala Polícia Českej republiky.

Spravodajský portál TN.cz upresňuje, že českí policajti zastavili dvoch vodičov kamióna na bežnú prehliadku nákladu. Podľa papierov mali muži prevážať dlaždice, keď však kamión prešiel röntgenom, na skeneri sa objavili obrysy ľudí.

Policajti po otvorení návesu zadržali 48 migrantov, pričom 31 z nich povedalo, že sú zo Sýrie, zvyšní z Turecka. Polícia ešte pracuje na ich identifikácii.

Česká polícia tiež zadržala oboch vodičov kamiónu a v súčasnosti zisťujú, akú úlohu zohrali pri prevoze. Pred eskortou museli všetci migranti absolvovať test na Covid-19.

Viac..  Rakúsko vstupuje do tvrdého lockdownu. Otvorené ostanú iba potraviny, drogérie či lekárne

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

alkohol

V Pardubiciach tajne prevádzkovali pohostinstvo. Hostia sa cez kuchyňu snažili ujsť pred políciou

V českých Pardubiciach polícia odhalila pohostinstvo, ktoré bolo otvorené v čase núdzového stavu. Hovorca polície …