Foto: Twitter Policie ČR

Vďaka röntgenu českí policajti odhalili v tureckom kamióne takmer 50 migrantov. Väčšina z nich by mala pochádzať zo Sýrie

V Českej republike zastavili colníci na diaľnici D2 v moravskom Podivíne turecký kamión, v ktorom sa nachádzalo takmer päťdesiat migrantov, ktorých odhalila kontrola röntgenom. Na Twitteri o tom informovala Polícia Českej republiky.

Spravodajský portál TN.cz upresňuje, že českí policajti zastavili dvoch vodičov kamióna na bežnú prehliadku nákladu. Podľa papierov mali muži prevážať dlaždice, keď však kamión prešiel röntgenom, na skeneri sa objavili obrysy ľudí.

Policajti po otvorení návesu zadržali 48 migrantov, pričom 31 z nich povedalo, že sú zo Sýrie, zvyšní z Turecka. Polícia ešte pracuje na ich identifikácii.

Česká polícia tiež zadržala oboch vodičov kamiónu a v súčasnosti zisťujú, akú úlohu zohrali pri prevoze. Pred eskortou museli všetci migranti absolvovať test na Covid-19.

Viac..  Počet nových nákaz v ČR prvýkrát od polovice februára klesol pod 10-tisíc

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

migranti

Príliv migrantov sa znížil, počet úmrtí však zostáva vysoký

Počet migrantov a žiadateľov o azyl, ktorí sa v uplynulom roku dostali do Európy, bol …