zdroj: FB MZ SR

Francúzsko pošle opatrovateľským domovom rýchlotesty na koronavírus. Cieľom je vyhnúť sa izolácii klientov

Francúzsko nakúpilo 1,6 milióna rýchlotestov na koronavírus, ktoré pošle opatrovateľským domovom. Cieľom je umožniť testovanie zamestnancov, a tým sa vyhnúť rozsiahlemu uzatváraniu zariadení a izolácii ich klientov.

.Informoval o tom minister zdravotníctva Olivier Véran, pričom podobný program tento týždeň oznámilo aj susedné Nemecko.

Francúzsky úrad verejného zdravotníctva upresňuje, že v krajine v opatrovateľských domovoch zomrelo za uplynulé dva týždne viac ľudí s vírusom ako počas predchádzajúcich piatich mesiacov dokopy.

Minister Véran povedal, že momentálne registruje aktívne prípady nákazy v 15 % zariadení a „mortalita stúpa každým dňom, ako sme to videli v prvej vlne“.

Agentúra AP dodáva, že počas uplynulého týždňa vo francúzskych opatrovateľských domovoch zomrelo viac ako 400 ľudí s ochorením COVID-19.

Viac..  Nezamestnanosť v únii v novembri klesla na 6,5 % z októbrových 6,7 %

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Ako predvolebnú kampaň k francúzskym voľbám odštartovali v europarlamente

Predstavenie priorít polročného francúzskeho predsedníctva v EÚ francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom dominovalo dnešnému rokovaciemu dňu …