Ivan Štefanec, europoslanec, KDH/EPP. PHOTO: © European Union 2020 - Source: EP

Ivan Štefanec: Dôchodcovia sa musia dostať k svojim peniazom

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) je znepokojený správami o tom, že niektorí seniori  sa nedokážu dostať k svojim dôchodkom, pretože na cestu na poštu, či do banky sa výnimka zo zákazu vychádzania pre netestovaných nevzťahuje. Podľa Štefanca by mal štát tejto mimoriadne zraniteľnej skupine obyvateľov vychádzať v ústrety a nie im spôsobovať ďalšie problémy a starosti.
“Je zarážajúce, že štát na jednej strane seniorom odporučí nechodiť na testovania a zavrie ich doma a na strane druhej im znemožní prístup k ich peniazom. Ak sa na túto situáciu nemyslelo pri prijímaní opatrení, mala by byť urýchlene zavedená výnimka s tým, že Slovenská pošta prijme všetky opatrenia pre ochranu zdravia seniorov. Oceňujem, že prvé kroky už boli urobené, no táto skupina obyvateľov si zaslúži oveľa viac pozornosti a ohľaduolnosti,” povedal Štefanec.
Viac..  Miriam Lexmann: Celá generácia mladých ľudí vypadla zo športovísk kvôli kovidu, musíme ich prinavrátiť k športu

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

tablet

Akt o digitálnych službách – bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť …