zdroj: FB Igor Matovič

CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE: Za sobotu otestovali vyše 1,2 milióna ľudí

Aj tento, teraz už druhý víkend prebieha celoplošné testovanie, avšak len okresoch, kde mali v prvom kole viac ako 0,7 percenta pozitívnych.

Za prvý deň druhého kola celoplošného testovania otestovali 1 297 571 ľudí, z toho 8172 bolo pozitívnych, teda 0,63 %. Igor Matovič na tlačovej besede povedal, že vďaka antigénovým testom „je možné znížiť až o 55 %“ počet infekčných ľudí v spoločnosti.

Podľa premiéra by mohlo antigénové testovanie v regiónoch prebehnúť znova, kde sa ukáže väčší počet pozitívne testovaných. Dodal, že testovanie by tiež mohlo byť aktuálne v tých regiónoch, ktoré by podľa premiéra “chceli viac slobody“. „Napríklad, keď sa Bratislava rozhodne, že chce mať otvorené prevádzky, kiná, divadlá,“ povedal Matovič.

Viac..  Francúzsko pošle opatrovateľským domovom rýchlotesty na koronavírus. Cieľom je vyhnúť sa izolácii klientov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Po novom sa deti do siedmich rokov po príchode zo zahraničia nemusia testovať na koronavírus

Na sociálnej sieti Ministerstvo vnútra informuje, že deti do siedmich rokov nebudú musieť byť po príchode …