vojaci
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na zastavení bojov o územie Náhorný Karabach. Hliadkovať tam budú ruskí vojaci

V utorok ráno Arménsko a Azerbajdžan oznámili, že sa dohodli na zastavení bojov o azerbajdžanský región Náhorný Karabach, ktorý od roku 1994 kontrolujú etnickí Arméni. Dohoda tiež obsahuje záväzok, že Rusko v regióne nasadí takmer 2-tisíc vojakov, ktorí budú dozerať na dodržiavanie prímeria.

V roku 1994 sa skončila vojna o toto územie, ktorá si podľa odhadov vyžiadala 30-tisíc životov. Odvtedy na území dochádza k sporadickým zrážkam a rozsiahle boje vypukli 27. septembra.

Viacero prímerí bolo odvtedy takmer okamžite po vyhlásení porušených, ale zdá sa , že dohoda zverejnená v utorok ráno sa pravdepodobne dodrží, pretože Azerbajdžan v nedeľu získal kontrolu nad strategickým mestom Šuši.

Viac..  Francúzsko čaká celoštátny lockdown! Podľa Macrona musí Francúzsko zabrzdiť, aby ho pandémia úplne nepohltila

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

vakcina

Maďarsko bude testovať ruskú vakcínu, ktorá ešte nie je posúdená Európskou liekovou agentúrou

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó informoval, že do Maďarska dorazili prvé dávky vakcíny proti COVID- …