Christine Lagardová PHOTO: European Union

Šéfka ECB si myslí, že zotavovanie ekonomiky eurozóny bude pravdepodobne nerovnomerné

V stredu šéfka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová uviedla, že ekonomiku eurozóny pravdepodobne čaká „nerovnomerné“ a prerušované zotavovanie aj napriek dobrým správam o vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Zdôraznila existujúce riziko, že oživenie by mohlo byť pomalé pre obavy spotrebiteľov. „Vidíme silné opätovné šírenie vírusu a to prinieslo novú dynamiku,“ povedala Lagardová na online konferencii ECB o menovej politike.

Ekonomiku eurozóny pravdepodobne čaká „nerovnomerné“ a prerušované zotavovanie napriek dobrým správam o vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Šéfka ECB už na zasadaní banky 28.októbra vyhlásila, že existuje„málo pochýb“ o tom, že Centrálna banka eurozóny na zasadaní 10. decembra rozhodne o zväčšení stimulov pre ekonomiku. Podĺa nej „hlavnými nástrojmi pravdepodobne zostanú“nákupy dlhopisov a poskytovanie lacných úverov, povedala Lagardová.

Viac..  Európska komisia vyplatila z nástroja SURE ďalších 13 miliárd eur

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Hlavný ekonóm ECB neočakáva prudký rast cien v eurozóne

Napriek najnovšiemu zvýšeniu životných nákladov v eurozóne zostáva tlak na rast cien skôr utlmený. Vo …