PHOTO: Audiovisual.europarl.europa.eu

Holandsko bude príchod Nového roka sláviť bez ohňostrojov. Vláda zakázala ich používanie

V Holandsku sa Nový rok bude oslavovať po novom bez veľkých ohňostrojov. Rozhodla o tom v piatok holandská vláda, ktorá takmer úplne zakázala predaj a použitie zábavnej pyrotechniky.

Cieľom tohto rozhodnutia je uľahčiť prácu zdravotníckemu personálu v čase, kedy nemocnice čelia náporu pacientov s koronavírusom. Pritom Holanďania Nový rok už tradične vítali masovými oslavami, ktoré sprevádzajú veľké ohňostroje.

Pre nemocnice je však tento deň jeden z najrušnejších hlavne vzhľadom na úrazy spôsobené pyrotechnikou. Minulý rok zdravotníci v krajine v súvislosti s týmto druhom zranení ošetrili zhruba 1 300 ľudí.

Holandská vláda okrem tohto schválila aj plán kompenzácií, v rámci ktorého obchodníkom s pyrotechnikou vyplatí 40 miliónov eur. Povolené budú len tie najmenšie pyrotechnické produkty, akými sú napríklad prskavky držané v ruke.

Viac..  Keď dieťa stratí rodiča, jeho učiteľ je prvý, kto prichádza na scénu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

mimoriadna2

Taliansko zvíťazilo v speváckej súťaži Eurovision. Išlo o najväčšiu živú udalosť v západnej Európe od začiatku pandémie

Taliansko zvíťazilo v speváckej súťaži Eurovision Song Contest, ktorá sa tento rok konala v holadskom Rotterdame. …