PHOTO: Európske Noviny/ Marco Németh

Školy zostávajú zatvorené, podľa Matoviča by to bola “cesta do pekla”

Premiér Igor Matovič povedal, že aj keď je epidemiologická situácia v niektorých okresoch dobrá, školy sa zatiaľ otvárať nebudú. Podľa neho sa totiž nedá na Slovensko pozerať ako na samostatné okresy a treba prihliadať na celoslovenské čísla.

„Môžeme snívať o tom, že dajme deti do škôl, otvorme reštaurácie, ale ja sa pýtam na zodpovednosť. Kto bude kopať tie hroby?”, pýta sa premiér. Dodal, že otvoriť školy za situácie, kedy pribúda dvetisíc prípadov denne, je podľa neho „cesta do pekla”.

Po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR premiér povedal, že ak by sa otvorili bez prijatia ďalších opatrení, predseda vlády odhaduje počty nových pozitívnych počas Vianoc na päťtisíc denne.

Viac..  AKTUÁLNE: Slovensko vstupuje do dvojtýždňového lockdownu. Od polnoci začne platiť núdzový stav

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Komentár Marca Németha: Rútime sa do záhuby, politici idú cez mŕtvoly, ale aspoň školy sú otvorené

Na Slovensku zažívame déja vu spred roka. Situácia v našej krajine je najhoršia na svete, …