lockdown
PHOTO: Ilustračné.

Rakúsko vstupuje do tvrdého lockdownu. Otvorené ostanú iba potraviny, drogérie či lekárne

Rakúsko budúci týždeň vstupuje do sprísneného lockdownu, totiž v krajine prudko narastá počet nových prípadov nákazy koronavírusom. Vláda opatrenia schválila v sobotu, pričom účinnosť bude mať od utorka. Zavádzajú sa obmedzenia pohybu s celodennou platnosťou.

Okrem potravín, drogérií alebo lekární budú zatvorené všetky prevádzky, takže kaderníctva a iné služby, kde je nevyhnutný blízky osobný kontakt musia zatvoriť.

Školy prejdú tiež na dištančné vzdelávanie. Výnimku budú mať ľudia žijúci v spoločnej domácnosti, tam budú povolené stretnutia najviac dvoch osôb.

Na verejných priestranstvách musia ľudia dodržiavať odstup minimálne jeden meter. Povinné rúško bude potrebné aj v interiéri.

Spomínaný lockdown má platiť do 6. decembra.

Viac..  Miriam Lexmann: Vo Francúzsku sa každý pri vstupe do interiéru musí preukázať covid pasom

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Zaočkovanosť potrebujeme zvýšiť o 30 percent, tvrdí konzílium odborníkov. Naďalej sme najhorší na svete

Potrebujeme zvýšiť zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 o 30 percent. Uviedla to v mene konzília odborníkov …