Igor Matovič. Zdroj: ÚVSR

Európski lídri podľa Igora Matoviča naznačujú, že bez očkovania proti koronavírusu sa nebude dať cestovať

Premiér Igor Matovič v diskusnej relácii V politike v televízii TA3 naznačil, že bez očkovania na koronavírus pravdepodobne nebudeme môcť cestovať po Európe.„Európski lídri to naznačujú,“ vysvetlil premiér.

Podľa Matoviča členské krajiny si budú môcť dať očkovanie ako podmienku pre vstup do krajiny. Toto navrhované riešenie nie je žiadnou novinkou vo svete. Zavádzajú ho hlavne rizikové krajiny, ktoré vyžadujú očkovanie proti vybraným chorobám. Najčastejšie sa vyžaduje očkovanie proti žltej zimnici.

„Ak sa dá zaočkovať 30 percent, nemá to význam,“ povedal Matovič. Vláda stále neplánuje zaviesť povinné očkovanie, bude sa radšej snažiť ĺudí presviedčať pozitívnou motiváciou.

http://bit.ly/EN_NEWSLETTER_PRIHLASENIE

Minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej besede uviedol, že jeho rezort by bol rád, ak by pre Slovensko mohol získať zhruba 3 milióny vakcín. Aj on zdôraznil, že ministerstvo nechce, aby očkovanie bolo povinné, len odporúčané. „Veríme, že ľudia využijú túto príležitosť,“ povedal.

Viac..  V Európskej únii je už zaočkovaných 80 % dospelých obyvateľov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

V Európskej únii je už zaočkovaných 80 % dospelých obyvateľov

Proti koronavírusu sa v Európskej únii doteraz nechalo zaočkovať už 80 percent dospelej populácie. Informovala …