simecka
PHOTO: FB Michal Šimečka

Michal Šimečka: Vládni politici naozaj potrebujú zmeniť prístup, prezidentka Čaputová urobila správnu vec

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes poobede v Prezidentskom paláci stretla s premiérom Igorom Matovičom. Hlava štátu uviedla, že koalícia by podľa nej aj napriek rozdielnosti názorov mala vedieť spolupracovať, avšak podotkla, že Slovensko potrebuje zodpovedných politikov.

Politici potrebujú zmeniť prístup

Europoslanec Michal Šimečka hodnotí prezidentkin prístup za správny, aj on zastáva názor, že vládni politici skutočne potrebujú zmeniť prístup. Podľa Šimečku ľudí vyčerpávajú neustále zmeny plánov a pravidiel.“Priznám sa, že aj ja sám mám už občas problém vyznať sa v nich. A to politiku sledujem a riešim profesionálne, denne čítam a pozerám všetky relevantné zdroje, diskutujem o nich s kolegami a s novinármi, na Slovensku aj v zahraničí. Napriek tomu je nesmierne zložité v tom chaose zistiť, čo práve teraz platí a čo sa kedy bude meniť,” uviedol v statuse europoslanec.

Vláda čelí problémom, ktoré nemajú v histórii obdobu

V utorok po stretnutí prezidentky s premiérom prezidentka uviedla, že si uvedomuje, nakoĺko COVID-19 zasiahol Slovensko s krízami aj v iných oblastiach. Miera problémov, ktorým vláda čelí, je nebývalá a nemá v histórii obdobu.

Viac..  Súdny dvor EÚ by mal zamietnuť žaloby Maďarska a Poľska proti princípu podmienenosti, navrhuje generálny advokát

Čaputová však podotkla, že krajina nevyhnutne potrebuje vecný, pokojný a pragmatický prístup, preto predsedu vlády o takýto prístup pri riešení pandémie dnes požiadala.

http://bit.ly/EN_NEWSLETTER_PRIHLASENIE

nepredvídateľnosť opatrení

Michal Šimečka kritizuje hlavne nepredvídateľnosť opatrení a zlú komunikáciu opatrení. “Aspoň základná predvídateľnosť je nutnou podmienkou fungujúcej ekonomiky, demokracie a právneho štátu. Môžeme byť šťastní, že aspoň prezidentka SR si to uvedomuje a neváha o tom hovoriť,” dodal na Facebooku.

?? Prezidentka Zuzana Čaputová urobila správnu vec. Vládni politici naozaj potrebujú zmeniť prístup. Možno ešte viac ako…

Uverejnil používateľ Michal Šimečka • Progresívne Slovensko Utorok 24. novembra 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Vyzývame koalíciu na spoluprácu pri dekriminalizácii marihuany

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládnu koalíciu na podporu zákona o dekriminalizácii marihuany. Návrh …