Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union-EP.

Nemecko predlžuje čiastočný lockdown. Skončiť má tak ešte pred vianočnými sviatkami


V stredu sa nemecká kancelárka Angela Merkelová dohodla so spolkovými premiérmi na predĺžení čiastočného lockdownu, ktorý začal platiť ešte 2. novembra a mal pôvodne trvať štyri týždne, napokon to bude prinajmenšom do 20. decembra.

Cieľom predĺžiť ho, je pred vianočnými sviatkami znížiť počet pribúdajúcich prípadov nákazy koronavírusom v každom regióne pod 50 na 100-tisíc obyvateľov. „Musíme pokračovať v snahe dosiahnuť tento cieľ,“ povedala Merkelová novinárom v Berlíne.

Podľa kancelárky súčasné opatrenia uspeli v spomalení nárastu nových infekcií, ktoré sa stabilizovali na vysokej úrovni. „Nemôžeme sa uspokojiť s týmto čiastočným úspechom,“ povedala a dodala, že za štatistikami sú ľudské osudy.

Za uplynulý deň (streda) Inštitút Roberta Kocha oznámil, že zaznamenali 18 633 nových prípadov a 410 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

Viac..  K SITUÁCII V SLOVENSKÝCH OSADÁCH PRIJALI EUROPOSLANCI TVRDÚ REZOLÚCIU

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

letisko

Predstaviteľov EÚ pri rokovaniach s Iránom zadržali na letisku vo Frankfurte

Hlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu aj s kolegami …