József Szájer
József Szájer, europoslanec /Fidesz, EPP/. PHOTO: European Union

Orbánov europoslanec po homosexuálnych orgiách rezignoval

BRUSEL / Maďarský europoslanec József Szájer rezignoval na svoju funkciu po tom, čo ho v piatok belgická polícia pristihla v centre Bruselu na nedovolenom večierku s ďalšími 24 ľuďmi. Člen strany Fidesz, ktorej hlavou je premiér Viktor Orbán najprv svoju rezignáciu vysvetľoval “dlhým obdobím reflexie”. Po tom, čo ale belgické médiá priniesli informáciu, že sa zo spomínaného večierku pokúsil pred policajnou kontrolou utiecť oknom, sa napokon ku všetkému priznal.

V Belgicku sú, podobne ako v niektorých ďalších európskych krajinách, pre koronavírus uzavreté reštaurácie a bary. Belgická vláda v piatok oznámila, že sa neotvoria najmenej do polovice januára. V rovnaký deň podľa miestnych médií polícia prerušila divokú párty 25 ľudí, medzi ktorými boli údajne vedľa europoslanca aj diplomati.

Belgické médiá informovali, že všetko sa odohralo v bare pre homosexuálov. Na mieste sa našli aj drogy. Párty sa konala z piatka na sobotu. Szájer sa ku všetkému priznal v utorok. Tvrvá však na tom, že s drogami nemá nič spoločné. Spravodajca televízie Euronews uviedol, že účastníci akcie dostali pokuty 250 eur, jej organizátor potom trojnásobok. Belgické protipandemické opatrenia pritom zakazujú organizovanie hromadných podujatí v bytoch.

Viac..  I. Štefanec: S novou predsedníčkou EP nás spája dlhoročné priateľstvo. Pochádza z malej krajiny a rozumie Slovensku

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Simecka

Michal Šimečka: Najväčším úspechom roku 2021 je to, že vďaka EÚ sa každý mohol dať zaočkovať

Najväčším úspechom roka je to, že vďaka EÚ sa mohol dať zaočkovať každý obyvateľ členských …