europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Tento týždeň v Európskom parlamente: migrácia, práca z domu, pitná voda

Tento týždeň sa budú europoslanci zaoberať legislatívou o kvalite pitnej vody, migráciou a takzvaným právom na odpojenie pre tých, ktorí pracujú z domu.

Pandémia koronavírusu donútila mnohých ľudí pracovať z domu, pričom pre mnohých je pri tomto spôsobe zložité nájsť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Poslanci z výboru pre zamestnanosť budú v utorok hlasovať o uznesení, ktoré navrhuje takzvané právo na odpojenie od práce počas sviatkov a mimo pracovných hodín.

Výbor bude v ten istý deň hlasovať aj o prístupe k dôstojnému a cenovo dostupnému bývaniu pre všetkých a budúcnosti digitálneho vzdelávania.

Členovia výboru pre životné prostredie budú hlasovať o ďalšom zlepšení kvality pitnej vody v EÚ. Poslanci podľa všetkého vyzvú k urýchlenej implementácii rámcovej smernice o vode. Táto téma príde na rad aj počas decembrového plenárneho zasadnutia.

Pri príležitosti pripravovanej stratégie Európskej komisie výbor tento týždeň zadefinuje svoje návrhy na to, ako minimalizovať dopady klimatických zmien a extrémneho počasia.

Členovia výboru pre občianske slobody sa budú zaoberať spoločným azylovým systémom, ktorý zlyhal počas utečeneckej krízy v rokoch 2015 – 2016 a pravdepodobne vyzvú k väčšej solidarite s krajinami na vonkajších hraniciach EÚ.

Výbor bude diskutovať aj o obvineniach, že zamestnanci pohraničnej agentúry EÚ Frontex sa podieľali na vytláčaní žiadateľov o azyl gréckou pohraničnou strážou. Debaty sa zúčastní aj riaditeľ agentúry Fabrice Leggeri.

Viac..  Rada Európy odporúča posilniť územnú samosprávu na Slovensku

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Mimovládky žiadajú europoslancov, aby upozornili politikov na protikorupčný mandát súčasnej vlády

Mimovládne organizácie požiadali europoslancov, aby upozornili politikov na protikorupčný mandát súčasnej vlády. Viacerí aktéri občianskeho …