stefanec
Ivan Štefanec /vľavo/, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB IŠ.

Ivan Štefanec: Spoločne s taiwanskou vládou sme pomohli bratislavskej škole

Europoslanec Ivan Štefanec, spoločne s vedúcim Taiwanskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku Davidom Lee odovzdal bratislavskému gymnáziu na Grosslingovej ulici tri dataprojektory, ktoré pomôžu študentom a pedagógom. Ide o súčasť dlhodobého programu, ktorým taiwanská vláda podporuje vzdelávanie. Podľa Štefanca sa môžeme politikou tejto ázijskej krajiny inšpirovať a investovať do školstva oveľa viac prostriedkov a energie.
“Ďakujem taiwanskej vláde za tento dar. Nebol prvým a verím, že ani posledným. Školstvo, študenti a pedagógovia potrebujú mať prístup k moderným technológiám. Už minulý týždeň sme podobne obdarovali dve základné školy v Smižanoch laptopmi, ktoré pomôžu pri dištančnom vzdelávaní. Taiwan a jeho prístup k školstvu nám môže byť v mnohom  vzorom. V Európskom parlamente sa zasadzujem aj za to, aby bolo vzdelávanie, prístup k moderným technológiám a internetu jednou z priorít európskej politiky. Je to najlepšia investícia do našej budúcnosti.”

Viac..  Martin Hojsík: Spoločne sa nám podaril veľký úspech, súkromné chovy tigrov skončia

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …