zdroj: FB Greenpeace Slovensko

Greenpeace protestuje pred Úradom vlády. Premiéra žiadajú, aby podporil klimatickú politiku a zníženie emisií

Pred Úradom vlády SR sa od pondelka od 7:00 koná 65 hodinový protest organizácie Greenpeace, ktorý potrvá až do stredy 9. decembra. Zúčastnia sa na ňom umelci aj rôzne organizácie.

Hovorkyňa Greenpeace Slovensko Patrícia Brandysová uvádza, že cieľom tejto aktivity je apelovať na premiéra Igora Matoviča, aby na samite Európskej rady, ktorý sa začne vo štvrtok 10.decembra, podporil ambicióznu klimatickú politiku a cieľ 65 percentné zníženie emisií do roku 2030.

Toto zníženie emisií je aj v súlade s Parížskou dohodou a taktiež podľa vedeckej komunity je potrebné na to, aby sme nepresiahli oteplenie nad 1.5 stupňa Celzia a vyhli sa tak klimatickému a ekologickému kolapsu.

Účasť na proteste prisľúbili spisovateľ Michal Hvorecký, komik Fero Joke, spevák Lasky z hudobnej skupiny Para, umelkyňa a autorka básní Mirka Abelová, organizácie Amnesty International, Priatelia Zeme, hnutia Extinction Rebellion, Znepokojené Matky, Študenti bez mena, iniciatíva Nebudeme ticho, bubeník skupiny Korben Dallas Igor Guttler, hudobník Lyrik, Medial Banana, stand-up komik Jakub Gulík, iniciátori petície #KlímaŤaPotrebuje Michal Sabo, Natália Pažická, Jakub Hrbáň či Marta Fandlová.

Viac..  M. KLUS: Sassoli nepoľavil v obrane demokratických hodnôt ani v ťažkých časoch

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka reaguje na možný lockdown pre ľudí nad 60 rokov a ministrovi financií posiela štipľavý odkaz

VÁŽENÝ PÁN MINISTER FINANCIÍ(!) IGOR MATOVIČ, dovoľujeme si reagovať na váš najnovší nápad zaviesť lockdown …