Zdroj: ÚVSR

Vláda schválila predĺženie núdzového stavu, a to aj opakovane. Návrh však ešte musí odsúhlasiť NR SR

Na pondelkovom rokovaní sa vláda opäť zaoberala pandemickou situáciou. Ministri schválili možnosť predĺžiť núdzový stav v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas najviac o ďalších 40 dní, a to aj opakovane. To znamená, že núdzový stav bude možné predĺžiť aj predtým, ako vstúpi do účinnosti ústavný zákon. Vláda tento návrh odsúhlasila s tým, že prejde cez skrátené legislatívne konanie.

Návrh vlády týkajúci sa predĺženia núdzového stavu však ešte musí odsúhlasiť Národná rada SR, a to do 20 dní od prvého dňa predĺženého núdzového stavu. V dôvodovej správe je uvedené, že ide o vytvorenie ústavnej poistky.

Z materiálu vyplýva, že núdzový stav bude možné vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie však na 90 dní. V prípade, že NR SR nevyjadrí súhlas, predĺženie núdzového stavu zanikne dňom neschválenia návrhu vlády.

Viac..  Vojaci budú vykonávať zdravotnícku a sanitárnu podporu

Národná rada tiež bude musieť odsúhlasiť aj prípané opätovné vyhlásenie núdzového stavu, ak od skončenia predchádzajúceho núdzového stavu vyhláseného z tých istých dôvodov neuplynulo 90 dní.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

mimoriadnaspráva

KORONAVÍRUS: Nový variant koronavírusu sa potvrdil už aj v Bratislave!

Nový infekčnejší variant koronavírusu sa už potvrdil aj v Bratislave, informoval Marek Krajčí na Facebooku. “Ministerstvo …