Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Terorizmus na internete musíme potláčať

Európska komisia v stredu predstavila stratégiu pre boj proti terorizmu v online priestore. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) upozorňuje, že v mnohom majú tieto skupiny pred bezpečnostnými zložkami náskok a ten musíme vyrovnať.
“Kybernetické útoky sú len jednou a najviditeľnejšou zložkou terorizmu v online priestore. Rovnakú pozornosť musíme venovať aj komunikácii teroristických a zločineckých skupín, obchodu so zbraňami a nebezpečným tovarom a tokom peňazí, ktoré nezriedka vedú cez takmer nevystopovateľné kryptomeny. Vítam, že Európska komisia sa týmto problémom chce intenzívne zaoberať, no v prvom rade potrebujeme lepšie prepojenie policajných zložiek a bezpečnostných systémov jednotlivých členských štátov. Pretože dnes, viac ako inokedy platí, že terorizmus nepozná hranice,” vyjadril sa europoslanec Ivan Štefanec.
Viac..  Komisia vyzýva 19 členských štátov na vykonanie digitálnych a mediálnych právnych predpisov

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

internet

Kódex správania EÚ proti nenávistným prejavom na internete: výsledky sú dobré, ale pokrok sa spomaľuje

Európska komisia zverejnila výsledky svojho šiesteho hodnotenia kódexu správania pre boj proti nezákonným nenávistným prejavom …