simecka
Michal Šimečka, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2020

Michal Šimečka: Priznávam, že včerajšia dohoda má pre mňa aj osobný rozmer

Europoslanec Michal Šimečka na Facebooku uviedol, že má radosť z toho, že na úspešnom európskom príbehu má svoj zreteľný podiel aj slovenská diplomacia.

Šimečka upozornil, že včerajším schválením nového sedemročného rozpoču aj 750-miliardového fondu obnovy Slovensko neuhlo z hodnôt právneho štátu a demokracie. Europoslanec dodal, že schválením rozpočtu Maďarsko a Poľsko stiahli veto, a tak text nariadenia o právnom štáte zostal nezmenený.

Podľa neho všetci autoritárski politicidostali dve jasné správy a to, že “ostatné členské štáty sa nenechajú vydierať, a tiež, že pokusy o likvidáciu nezávislého súdnictva či médií budú mať za následok obmedzenie kontroly nad eurofondami,” uviedol na Facebooku.

“Priznávam, že včerajšia dohoda má pre mňa aj osobný rozmer. Ako hlavný spravodajca EP pre právny štát a demokraciu – a podpredseda tretej najsilnejšej frakcie – som za posledný rok investoval veľa času a úsilia, aby EÚ mala účinný nástroj na ochranu hodnôt a boj proti korupcii, “ priznal sa.

Viac..  Michal Šimečka o kovid pasoch: Nesmieme diskriminovať tých, ktorí sa nestihli, nemohli alebo nechceli zaočkovať

Podľa neho tiež slovenskí politici a diplomati. Spravili správnu vec, pre Európu aj pre Slovensko.

???? Tak sa to včera podarilo. A teším sa, že na úspešnom európskom príbehu má svoj zreteľný podiel aj slovenská…

Uverejnil používateľ Michal Šimečka • Progresívne Slovensko Piatok 11. decembra 2020

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Použitie Fondu obnovy bude potrebné dôsledne kontrolovať

Komisár pre rozpočet Johannes Hahn dnes pred Výborom Európskeho parlamentu pre rozpočet predstavil plán Fondu …