zdroj: FB Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie.

Maroš Šefčovič: Máme šancu na modernizáciu našej krajiny, preto sa jej treba naplno zhostiť


Vo štvrtok večer vedúci predstavitelia Európskej únie po dlhom čase uzavreli dohodu o sedemročnom rozpočte a balíku pomoci na odstránenie následkov pandémie v celkovej hodnote zhruba 1,8 bilióna eur.

Túto dohodu vníma Eurokomisár Maroš Šerčovič, ako “výborný výsledok v hodine dvanástej.”

Táto dohoda je nie len politickým víťazstvom, ale predovšetkým víťaztvom občanov Slovenska a celej EÚ, uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie.

Podľa Šefčoviča dohoda na 7-ročnom rozpočte vrátane modernizačnej nadstavby Next Generation EU “je vec,vďaka ktorej sa “ekonomika nadýchne. “

“Ako často prízvukujem, je to tiež historická šanca na modernizáciu našej krajiny a treba sa jej naplno zhostiť, “dodal Eurokomisár.

Viac..  EK schválila slovenský Strategický plán Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 – 2027

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom osemročného gymnázia a Milestone Institute v Budapešti. Marco je autorom knihy Európa v Kocke, ktorá zjednodušene vysvetľuje fungovanie Únie, a zachytáva náš život v nej. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie.

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Vojna na Ukrajine potvrdila, aké dôležité je pre Európu zvyšovať odolnosť a energetickú nezávislosť

Batérie: Poslanci presadzujú environmentálne a sociálne ambicióznejšie pravidlá Európsky parlamente schválil svoj mandát na rokovania …