zdroj: screenshot FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Pandemická komisia žiada prísnejšie opatrenia! Situácia s COVID-19 na Slovensku sa výrazne zhoršuje

V piatok po rokovaní Pandemickej komisie vlády minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že pandemická situácia sa na Slovensku za posledný týždeň výrazne zhoršila.

Podľa neho je situácia natoľko vážna, že komisia prehodnotila svoje stanoviská z predchádzajúceho týždňa, a preto do ďalších dní navrhuje výrazné sprísňovanie opatrení.

Podľa ministra pandemická komisia odporučila vláde prehodnotiť opatrenia, ktoré boli avizované tento týždeň, a tiež dospela k záveru, že je potrebné zaviesť čo najskôr podobný lockdown, teda zákaz vychádzania, aký bol pred celoplošným testovaním.

prípade, že by platili pravidlá podobné ako pred testovaním, tak by bolo povolené vychádzať z domu do práce, deti by mohli chodiť do škôl a škôlok, chodiť by sa mohlo do najbližšieho obchodu pre nevyhnutný tovar.

Zákaz vychádzania by mal platiť do 10. januára. Okrem vyššie spomenutých pravidiel, by bolo možné vychádzať aj z dôvodu starostlivosti o blízku osobu, venčenie zvieraťa a návštevy prírody, avšak len v rámci okresu. . „Čím neskôr lockdown zavedieme, tým dlhšie musí trvať, aby sme sa mohli dostať k pozitívnym číslam, ktoré umožnia uvoľniť opatrenia v krajine,“ upozornil minister.

Viac..  Taliansko zavádza karanténu pre osoby prichádzajúce z krajín EÚ

Tlačovej konferencie sa zúčastnila aj epidemiologička Henrieta Hudečková, ktorá uviedla, že podstatou navrhovaných opatrení je obmedzenie mobility. „Ak niečo neurobíme, dostaneme sa do veľmi zlej situácie, z ktorej sa môžeme pomerne dlhú dobu dostávať naspäť,“ povedala.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Viedeň predlžuje lockdown do 2. mája, pôvodne sa mal skončiť 18. apríla

Lockdown, ktorý sa mal vo rakúskej Viedni skončiť v nedeľu 18. apríla, bude predbežne trvať …