Foto: Európske Noviny/ Marco Németh

Európska komisia predstavila novú aplikáciu pre cestovaľov po Európe. Obsahuje aktuálne opatrenia i nariadenia

Európska komisia v pondelok predstavila novú aplikáciu s názvom „Re-open EU“. Je zadarmo pre Android aj iOS, a to v 24 úradných jazykoch EÚ vrátane slovenčiny. Aplikácia ponúka ľuďom aktuálne informácie o pandemickej situácii, bezpečnostných a cestovných opatreniach v krajinách EÚ, ale aj na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a Švajčiarsku.Dáta získava z Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb a od členských štátov EÚ.

Martin Klus vníma túto aplikáciu ako novodobú mapu. Štátny tajomník na Facebooku tiež oznámil , že v utorok by mala vláda predstaviť niekoĺko noviniek, ktoré uľahčia návrat občanov SR. Dodal, že zásadnejšie zmeny by nemali nastať.

Európska komisia predstavila balík opatrení v oblasti cestovného ruchu a dopravy, ktorého obsahom je aj platforma Re-open EU. Viac informácií nájdete na stránke: https://reopen.europa.eu/

Viac..  Ivan Štefanec: Seniori sa stávajú čoraz dôležitejšou súčasťou ekonomiky

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

cestovanie, dovolenka

Komisia aktualizuje cestovanie z krajín mimo EÚ. Uprednostňovať sa budú zaočkovaní cestujúci

Komisia v piatok navrhla aktualizovať odporúčanie Rady o cestách z krajín mimo EÚ, ktoré nie …