Foto: FB MFSR

Podľa Hegera zaostávame za vyspelými štátmi. Modernizovať treba dopravu aj budovy

V utorok sa konala verejná diskusia k plánu obnovy, kde minister financií Eduard Heger uviedol, že Slovensko by sa malo zamerať na obnovu, pretože zaostávame za vyspelými štátmi.

Ladislav Miko vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku dodal, že plán obnovy je pre Slovensko príležitosťou na obnovenie ekonomiky, na naštartovanie zeleného a digitálneho hospodárstva.

„Slovensko dlho spalo, reformy sme dlhé roky nevideli, čo sa odrazilo na výsledkoch,“ povedal Heger. Podľa neho Slovensko za posledné roky prepadávalo v rôznych rebríčkoch a ako jediná krajina z postkomunistického bloku prestala dobiehať vyspelé krajiny EÚ.

Heger tiež predstavil hlavné priority vlády, na ktoré chce peniaze z fondu obnovy využiť, ten obsahuje dve časti. Jednou sú investície, pretože samotný plán je investičným plánom a hovorí o sumách do konkrétnych oblastí.

Viac..  Električkovú trať do Dúbravky a Karlovej Vsi zrekonštruovali za desiatky miliónov z eurofondov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Použitie Fondu obnovy bude potrebné dôsledne kontrolovať

Komisár pre rozpočet Johannes Hahn dnes pred Výborom Európskeho parlamentu pre rozpočet predstavil plán Fondu …