koláž EN, PHOTO: FB Vladimír Bilčík, screenshot © European Union-EP.

Svetlana Cichanovská prebrala Sacharovu cenu pre demokratickú opozíciu v Bielorusku

V stredu prebrala demokratická opozícia v Bielorusku Sacharovovu cenu, ktorú odovzdáva europarlament. Svetlana Cichanovská v Bruseli povedala, že vydržíme a zvíťazíme.
Pozrite si odovzdávanie Sacharovej ceny:
K tejto príležitosti sa s Cichanovskou stretol aj slovenský europoslanec Vladimír Bilčík, ktorý uviedol, že “na mňa ľudsky hlboko zapôsobila.”
Bilčík na Facebooku tiež dodal, že verí jej slovám pričom dodal, že “v zápase o slobodné a demokratické Bielorusko vydržíme aj my ostatní.”
“Dnešné ocenenie posiela silný odkaz všetkým odvážnym ľuďom v Bielorusku, bieloruským ženám a politickým lídrom bieloruskej opozície. Stojíme pevne za nimi a podporujeme ich úsilie o demokraciu a slobodné voľby,” informoval na Facebooku.

Europoslanec dúfa, že tento týždeň prináša nádej Bielorusom, že Lukašenko a jeho diktátorský režim v blízkej budúcnosti skončia.

Viac..  V. Bilčík odkazuje premiérovi: V Európskej ľudovej strane si vedcov vážime

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

LIVESTREAM: Vladimír Bilčík o aktuálnych politických otázkach, o svojom doterajšom živote, ale aj o vakcinácii

Európske Noviny vám každý piatok prinesú na Instagrame livestreamy s predstaviteľmi Európskej únie, ale aj …