bilcik
Vladimír Bilčík /EPP, SPOLU/ s líderkou bieloruskej opozície Svetlanou Cichanovskou v Európskom parlamente. PHOTO: European Union

Vladimír Bilčík: Keď dnes Svetlana Cichanovská v Bruseli hovorí, že vydržíme a zvíťazíme, verím jej slovám

SVETLANA CICHANOVSKÁ DNES PREBRALA SACHAROVOVU CENU PRE DEMOKRATICKÚ OPOZÍCIU V BIELORUSKU 🏆🕊
Sacharovovu cenu si dnes v europarlamente preberá demokratická opozícia v Bielorusku. Pri tejto príležitosti som sa stretol aj s líderkou bieloruskej opozície Svetlanou Cichanovskou, ktorá na mňa ľudsky hlboko zapôsobila.
Keď dnes Svetlana Cichanovská v Bruseli hovorí, že vydržíme a zvíťazíme, verím jej slovám. A verím, že v zápase o slobodné a demokratické Bielorusko vydržíme aj my ostatní.
Dnešné ocenenie posiela silný odkaz všetkým odvážnym ľuďom v Bielorusku, bieloruským ženám a politickým lídrom bieloruskej opozície. Stojíme pevne za nimi a podporujeme ich úsilie o demokraciu a slobodné voľby.
Sacharovova cena nie je len symbolom, ale môže mať praktické dôsledky na situáciu v Bielorusku. Táto európska cena za slobodu myslenia len pred dvoma rokmi pomohla ukrajinskému režisérovi Olegovi Sencovovi na jeho ceste k slobode z ruského väzenia.
Preto verím, že tento týždeň prinášame podobnú nádej Bielorusom, že Lukašenko a jeho diktátorský režim v blízkej budúcnosti skončia.

Viac..  V. Bilčík: Aktivity Európskeho parlamentu v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

vakcina

Európska zdravotnícka únia zabezpečila vakcíny, inak by sme ich mali až na jeseň

Európska únia vykúpila až štvrtinu celosvetového portfólia dodávok vakcín. Môže za to aj iba nedávno …