Ilustračné PHOTO: © European Union.

EÚ: Spoločnosť Moderna dodá štátom únie až 160 miliónov dávok vakcíny proti COVID-19

Očakáva sa, že prvé dodávky očkovacích látok pre európsku dvadsaťsedmičku budú distribuovať začiatkom budúceho roka po schválení vakcíny Európskou liekovou agentúrou (EMA).

BRATISLAVA 18. decembra (SITA) – Európska únia bude mať k dispozícii dovedna 160 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu od americkej spoločnosti Moderna. Tá v piatok potvrdila, že Európska komisia využila opciu na nákup ďalších 80 miliónov dávok.

Očakáva sa, že prvé dodávky očkovacích látok pre európsku dvadsaťsedmičku budú distribuovať začiatkom budúceho roka po schválení vakcíny Európskou liekovou agentúrou (EMA). Mimoriadne stretnutie, ktoré má ukončiť proces schvaľovania žiadosti farmaceutickej firmy Moderna, je naplánované na 6. januára 2021.

“Oceňujeme dôveru v spoločnosť Moderna a našu vakcínu proti COVID-19, ktorú dokazuje aj toto navýšenie dodávok v dohode s Európskou komisiou. Teraz čakáme na kladné stanovisko EMA a ďalších regulačných orgánov a zároveň sa sústredíme na distribúciu,” uviedol v tlačovej správe výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna Stéphane Bancel.

Viac..  V Európe za prvý januárový týždeň zaznamenali viac ako 7 miliónov infekcií variantom omikron

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Zdravotná únia: Silnejší mandát pre európsku liekovú agentúru

Poslanci vo štvrtok posilnili právomoci Európskej agentúry pre lieky. EÚ by tak mala lepšie zvládať …