lockdown
PHOTO: Ilustračné.

Poľsko čaká lockdown až po Vianociach. Cieľom je znova otvoriť školy

Poľsko od 28. decembra až do 17. januára zavedie „národnú karanténu“ s viacerými obmedzeniami, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu, informoval o tom poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski. Dodal, že lockdown zahŕňa desaťdňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia i uzavretie hotelov, lyžiarskych svahov, obchodných centier a obchodov, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar ako potraviny a lieky.

Podľa Niedzielského sú reštrikcie nevyhnutné, „pretože sa nemôžeme spoliehať na to, že nás v blízkej budúcnosti ochráni očkovanie.” Cieľom opatrení je tiež obmedziť cestovanie a socializáciu rodín pred možným znovuotvorením škôl 18. januára.

Poľsko, ako členský štát EÚ, by mohlo začať s vakcináciou menšieho počtu ľudí už koncom decembra, pričom masový vakcinačný program by sa mal podľa očakávaní začať v januári.

Viac..  Izrael schválil vakcínu od Moderny. S dodávkou vakcíny začne firma tento mesiac

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Európski poskytovatelia sociálnych služieb podporujú výhody pre zaočkovaných

Európski poskytovatelia sociálnych služieb združených v organizácii European Ageing Network (EAN) preferujú výhody pre zaočkovaných …