Ilustračné PHOTO: © European Union.

Švajčiarsko schválilo vakcínu od firiem Pfizer a BioNTech

Kedy začne Švajčiarsko s očkovaním, nie je známe.

(SITA/AP) – Švajčiarsko schválilo použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od americkej farmaceutickej firmy Pfizer a jej nemeckého partnera BioNTech. Regulačný úrad Swissmedic v sobotu v písomnom vyhlásení informoval, že sa tak rozhodli po dôslednom preskúmaní tímu odborníkov. Kedy začne vo Švajčiarsku očkovanie, úrad neuviedol.

“Vďaka postupnému procesu a našim flexibilným tímom sme sa mohli rýchlo rozhodnúť a plne vyhovieť trom najdôležitejším požiadavkám, ktorými sú bezpečnosť, účinnosť a kvalita,” povedal riaditeľ Swissmedicu Raimund Bruhin a dodal, že “bezpečnosť pacientov je nevyhnutnou podmienkou najmä pri schvaľovaní vakcín”.

Vakcínu od Pfizeru a BioNTechu už schválili viaceré krajiny, vrátane Veľkej Británie, Kanady či Spojených štátov. Európska lieková agentúra by mala o vakcíne rozhodnúť ešte pred Vianocami.

Viac..  Pandémia a brexit ohrozujú železničného dopravcu Eurostar

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Portugalsko uvažuje, že požiada iné štáty EÚ, aby mu poslali zdravotníkov

Portugalské úrady uvažujú o tom, že požiadajú iné krajiny Európskej únie (EÚ) o pomoc pre …